Burgemeester sluit woning na vondst drugs
Burgemeester Jos Wienen heeft dinsdag 14 april een woning aan het Madridplantsoen voor 6 maanden gesloten op grond van de Opiumwet. In de woning werd eind januari een grote hoeveelheid softdrugs gevonden en middelen die wijzen op drugshandel.
In de woning werd ruim 18 kilo henneptoppen, ruim 7 kilo hasj en meer dan 5.000 joints gevonden. De woning was ingericht voor de opslag en handel in drugs. Zo werden diverse kasten, koelkasten en vriezers gebruikt als opslag. Ook vond de politie materialen voor het verpakken en labelen van drugs, zoals stickers, barcodes en QR-codes. En een grote hoeveelheid lege verpakkingen, potjes, kokertjes en zakjes.
Risico's en overlast
De bewoners van de woning hebben de sluiting met een kort geding aangevochten. De rechtbank heeft de burgemeester afgelopen donderdag in het gelijk gesteld.
“De handel in drugs brengt veiligheidsrisico’s en overlast met zich mee voor de buurt. Met deze sluiting wordt de woning onttrokken aan het criminele circuit. De bewoners mogen er een half jaar niet komen. Dit is een zwaar middel dat ik noodzakelijk acht voor de bescherming van de openbare orde en de veiligheid van buurtbewoners”, zegt burgemeester Jos Wienen.
Meld uw vermoedens
Hebt u een vermoeden van criminele activiteiten? Meld dit bij de politie via 0900-8844 of anoniem bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.
Wilt u iedere week het laatste nieuws, mooie verhalen en tips over Haarlem lezen? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief