Groot onderhoud Willem Buyslaan en omgeving
De Willem Buyslaan en omliggende straten zijn toe aan groot onderhoud. De riolering is verouderd en moet vervangen worden. De stoepen en wegen zijn in slechte staat. De straten worden van gevel tot gevel helemaal opgeknapt, met meer ruimte voor groen.
Wat u moet weten
- De Willem Buyslaan en omliggende straten krijgen groot onderhoud aan de riolering, wegen en stoepen
- De riolering is sterk verouderd en de wegen en stoepen zijn op plekken beschadigd of verzakt
- Het project gaat over de volgende straten: Blinkertlaan, Blinkertpad, Dr. Willem Dreesplantsoen, Gilles Schoolmeesterlaan, Jan Bontelaan, Jan de Mijterlaan, Rockaertshof, Rollandspad, Pieter Wantelaan, Witte van Haemstedelaan en Willem Buyslaan
Waarom we dit doen
We willen de wijk klaarmaken voor klimaatverandering. Er komen meer en hevigere regenbuien, maar ook langere droge periodes. Daarom leggen we een gescheiden riool aan. Ook behouden we het groen en - waar mogelijk - planten we meer groen. Zo zorgen we voor:
- Minder wateroverlast in de straten en tuinen
- Verkeersveilige straten, met genoeg ruimte voor voetgangers en fietsers
- Mooiere straten met hetzelfde soort wegdek in de hele buurt
Wat we gaan doen
De startnotitie en het schetsontwerp zijn begin 2026 vastgesteld. In de startnotitie staan de voorwaarden, eisen en aanpak van het project. Onderdeel van de startnotitie is ook een schetsontwerp. Dit is een tekening van een mogelijke uitwerking van wat er in de startnotitie staat. In het schetsontwerp is in de straten onder andere meer ruimte op de stoep gemaakt en zijn parkeervakken toegevoegd.
Buurtbewoners kunnen meedenken over het huidige schetsontwerp. Deze reacties worden, waar mogelijk, verwerkt in het voorlopig ontwerp. Als het voorlopig ontwerp door het college van B en W is vrijgegeven voor inspraak, kunnen inwoners het ontwerp bekijken en er opnieuw op reageren. Deze reacties worden ook weer, waar mogelijk, meegenomen in het definitief ontwerp, dat wordt vastgesteld door de gemeenteraad.
Meedenken en meedoen
U kunt meedenken over het schetsontwerp en ideeën aandragen om de leefbaarheid van uw wijk verder te verbeteren, denk bijvoorbeeld aan het toevoegen van bankjes. Daarom organiseren wij op donderdag 4 juni 2026 tussen 19.00 en 21.00 uur een inloopbijeenkomst in de hal van woonzorgcentrum De Blinkert, aan de Rockaertshof 66. U kunt via de knop hieronder ook digitaal uw reactie geven.
Planning
Planning
16 mei - 20 juni 2025
participatie voor startnotitie
20 januari 2026
collegebesluit vaststelling startnotitie
12 februari 2026
bespreking startnotitie commissie Beheer
20 mei - 25 juni 2026
meedenken over ontwerp
4 juni 2026
inloopbijeenkomst
3e kwartaal 2026
inspraak voorlopig ontwerp, mogelijkheid om te reageren
1e kwartaal 2027
vaststelling definitief ontwerp
2027
start uitvoering groot onderhoud
2028
groot onderhoud klaar