Huis van de Wijk in Delftwijk

Rijksstraatweg-Delftwijk

Inwoners van Delftwijk willen een centrale ontmoetingsplek in de wijk. Die plek is gevonden aan de Rijksstraatweg 541A, bij het Marsmanplein. Het college van burgemeester en wethouders stelt daarom de gemeenteraad voor om het pand aan de Rijksstraatweg 541A te kopen voor een Huis van de Wijk. In september beslist de commissie Ontwikkeling hierover.

Een Huis van de Wijk draagt bij aan sociale samenhang in de buurt. Het biedt ruimte voor bewoners om activiteiten op te zetten voor hun wijk. Het wijkteam kan gebruikmaken van de locatie en andere wijkgerichte activiteiten kunnen hier een plek krijgen. Zo is ondersteuning en informele zorg dichtbij beschikbaar. 

Samen kop koffie drinken

Op de Rijksstraatweg 541A kunnen we de wens van bewoners voor een Huis van de Wijk in Delftwijk snel vervullen. Diana van Loenen, wethouder Vastgoed: “Inwoners van het noorden van Haarlem Noord hebben echt behoefte aan een plek om samen een kop koffie te drinken, deel te nemen aan activiteiten of vragen te stellen. Het pand aan de Rijksstraatweg zou daarvoor heel geschikt zijn.”

Wilt u iedere week het laatste nieuws, mooie verhalen en tips over Haarlem lezen? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief