Liveblog verkiezingen gemeenteraad - liveblog gesloten
Op 18 maart 2026 waren de gemeenteraadsverkiezingen. Op deze pagina delen we nieuws zoals de opkomstcijfers en de voorlopige uitslag. De definitieve uitslag stellen we vast op 26 maart.
De stemmen per kandidaat zijn geteld
De stemmen per kandidaat zijn geteld. Ook is voor ieder stembureau een proces-verbaal gemaakt van hoe het stemmen is verlopen. U kunt de processen-verbaal bekijken op ons Extranet. U kunt ook het volledige proces-verbaal van het Gemeentelijk Stembureau (verslag en telresultaten per lijst en kandidaat) bekijken.
Als u denkt dat er een telfout is gemaakt bij het (op)tellen van de stemmen, kunt u dit melden via het formulier Melden fout bij tellen en proces-verbaal
Op donderdag 26 maart om 15.00 uur wordt de uitslag definitief vastgesteld in de raadzaal van het stadhuis. Iedereen die dat wil kan hierbij aanwezig zijn.
Alle uitslagen zijn bekend, we sluiten daarom dit liveblog. Bij nieuwe ontwikkelingen zullen we u via onze site blijven informeren.
Centraal tellen in de Kennemersporthal
Vandaag (donderdag 19 maart) zijn in de Kennemersporthal een groot deel van de stemmen per kandidaat geteld. Ook wordt hier voor ieder stembureau een proces-verbaal gemaakt van hoe het stemmen is verlopen.
We verwachten dat vrijdag 20 maart het tellen en het opmaken van de proces-verbalen klaar is.
Voorlopige uitslag
De voorlopige uitslag is bekend. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) kreeg de meeste stemmen, gevolgd door D66 en de VVD.
Hieronder staat de voorlopige uitslag per partij (de partijen staan in de volgorde waarop ze ook op het stembiljet stonden):
| Lijst | Totaal | Percentage |
|---|---|---|
| GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) | 17.851 | 24,24% |
| D66 | 13.675 | 18,57% |
| VVD | 7.652 | 10,39% |
| Partij voor de Dieren | 3.823 | 5,19% |
| CDA | 3.705 | 5,03% |
| OPHaarlem | 2.216 | 3,01% |
| SP (Socialistische Partij) | 3.795 | 5,15% |
| Jouw Haarlem | 3.330 | 4,52% |
| Hart voor Haarlem | 2.259 | 3,07% |
| Actiepartij | 1.611 | 2,19% |
| ChristenUnie | 1.245 | 1,69% |
| Belang Van Nederland (BVNL) | 1.172 | 1,59% |
| Forum voor Democratie | 4.829 | 6,56% |
| Volt | 1.726 | 2,34% |
| Piratenpartij | 202 | 0,27% |
| DENK | 1.558 | 2,12% |
| TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) | 2.993 | 4,06% |
| Totaal | 73.676 |
| Blanco | 123 |
| Ongeldig | 220 |
| Totaal + blanco + ongeldig | 74.019 |
| Kiesgerechtigden | 129.279 |
| Opkomst | 57,26% |
Van de ruim 129.000 Haarlemmers die vandaag mochten stemmen, heeft ruim 57% dat gedaan. Dit is de hoogste opkomst bij gemeenteraadsverkiezingen in Haarlem sinds 1998.
Stembussen naar Kennemersporthal
Meer dan 80 stembureaus zijn nu klaar met tellen. Zodra de stemmen op partijniveau geteld zijn, worden de stembussen opgehaald en naar de Kennemersporthal gebracht. Daar worden morgen (donderdag 19 maart) de stemmen per kandidaat geteld.
Volg de uitslagen live
Benieuwd naar de tussentijdse uitslagen? Bekijk dan de Uitslagenavond die we organiseren met Haarlem105. De avond wordt gehouden in de Gravenzaal van het stadhuis. U kunt live meekijken via de website van Haarlem105.
Stemmen tellen volop bezig
Op de 89 stembureaus in Haarlem worden op dit moment alle stemmen geteld. Vanavond gaat het alleen om de stemmen per partij. Over een paar uur verwachten we de voorlopige uitslag op partijniveau te kunnen delen.
Morgen, donderdag 19 maart, telt het gemeentelijk stembureau de stemmen per kandidaat. Dat gebeurt in de Kennemersporthal vanaf 8.30 uur. Dit is openbaar, u mag hierbij komen kijken.
Hoogste opkomst sinds 1998
De stembureaus zijn om 21.00 uur gesloten. Van de ruim 129.000 Haarlemmers die vandaag mochten stemmen, heeft ruim 57% dat gedaan. Dat zijn in totaal 73.914 mensen.
Dit is de hoogste opkomst bij gemeenteraadsverkiezingen in Haarlem sinds 1998. In 2022 was de opkomst 52,8%, in 2018 ging het om 54,8%.
De opkomst kan nog iets omhoog gaan, want mensen die voor 21.00 uur in de rij stonden, mogen nog stemmen.
Nu de stembureaus dicht zijn, begint het tellen van de stemmen. Dat gebeurt op de stembureaus zelf. Dit is openbaar, u kunt hierbij komen kijken.
Opkomstcijfers 17.00 uur
Om 17.00 uur was het gemiddelde opkomstpercentage in Haarlem 35%. De 2 stembureaus waar tot nu toe de meeste mensen hebben gestemd, zijn het Posthuis in het Zaanenpark en het Huis van de Wijk Da Vinci. Daar ligt de opkomst nu boven de 60%.
De stembureaus zijn nog tot 21.00 uur vandaag open. Gaat u stemmen? Vergeet uw stempas en id-bewijs niet. Bekijk de actuele drukte bij de stembureaus op de interactieve kaart.
Prokkelduo's
Op 2 stembureaus in Haarlem werken vandaag Prokkelduo's. Dit zijn duo's die bestaan uit 1 persoon met een (lichte) verstandelijke beperking en 1 persoon zonder. Op stembureau Publiekshal Raakspoort is Diego (25) vandaag stembureaulid.
De Raakspoort is voor hem bekend terrein. "Ik werk hier normaal ook via SpaarneWerkt in de schoonmaak. Iemand van de gemeente vroeg of ik hieraan mee wilde doen", vertelt hij. "Het is voor mij de eerste keer dat ik op een stembureau werk. Leuk om de verkiezingen nu van deze kant mee te maken."
De Prokkelduo's zijn een initiatief van Stichting Prokkel met als doel stembureaus inclusiever te maken. Het vergroot de zichtbaarheid van mensen met een beperking en laat zien hoe waardevol hun bijdrage is. In 200 gemeenten in Nederland werken vandaag in totaal 500 Prokkelduo's.
Opkomstcijfers 14.00 uur
Ruim 129.000 Haarlemmers mogen vandaag stemmen voor de gemeenteraad. Om 14.00 uur had 23% dat gedaan.
Er zijn grote verschillen in opkomst tussen de stembureaus. Op sommige stembureaus ligt de opkomst al ruim boven de 30%. Bijvoorbeeld bij het stembureau aan de Kleverparkweg, bij de Ontmoetingskerk, obs Bos en Vaart en bij het stadhuis. Bij andere is het nog rustig, bijvoorbeeld bij het NZH Vervoer Museum in de Waarderpolder, dat nu voor de 2e keer een stembureau is.
Wilt u weten waar u snel aan de beurt bent? Op de interactieve kaart met stembureaus ziet u de actuele drukte.
Burgemeester stemt bij Hart
Stembureaus tot 21.00 uur open
De stembureaus zijn open. U kunt vandaag tot 21.00 uur stemmen op 89 plekken in Haarlem. Bekijk een overzicht in de tabel of op de interactieve kaart. Op deze kaart kunt u ook zien hoe druk het is op de stembureaus.
We verwachten vannacht (de nacht van 18 op 19 maart) de voorlopige uitslag te delen.