Extra grote ijsvloer geopend
Op vrijdag 24 oktober 2025 openden wethouder Eva de Raadt en ijsclub-secretaris Cora Hulsebosch de nieuwe ijsvloer van IJsbaan Haarlem. De ijsvloer van de binnenbaan is 2 keer zo groot geworden. Een grote tent bedekt nu het hele veld.
De nieuwe overkapping houdt zon, wind en regen tegen. Daardoor blijft het energiegebruik gelijk.
Verschillende sporten
In Haarlem moet iedereen kunnen sporten en bewegen, ongeacht leeftijd, achtergrond, geaardheid of beperking. De ijsbaan speelt hierin een belangrijke rol en vergroot het sportaanbod in de stad. Met sporten zoals langebaanschaatsen, shorttrack, kunstschaatsen, ijshockey, bandy, Bavarian curling en aangepast (rolstoel)schaatsen.
Veel Haarlemse basisschoolleerlingen komen elk jaar met de klas een dagje schaatsen. Dat is voor de leerlingen een dag om naar uit te kijken. Fie (11 jaar): “Ik vind het superleuk! Nu hebben we extra veel ruimte. Ik hoop dat we snel weer gaan.” Om schaatsen ook mogelijk te maken voor leerlingen uit Schalkwijk wordt het vervoer naar de ijsbaan toe door de gemeente betaald.
Wethouder de Raadt: “In Haarlem zijn we altijd op zoek naar extra ruimte voor sport en spel. We zijn dan ook heel blij met deze extra vierkante meters. Dat het de ijsbaan als zelfstandige stichting is gelukt om de ijsvloer fors te vergroten, is een bijzondere prestatie, waar we in Haarlem nog veel plezier aan gaan beleven.”
Gratis proeflessen
Sportclubs op de ijsbaan geven vaak gratis proeflessen. Op de website van IJsbaan Haarlem staat een overzicht. Om schaatsen voor iedereen toegankelijk te maken, krijgen krijgen Haarlemmers met een HaarlemPas 50% korting op een kaartje. Zo kan iedereen schaatsen op de nieuwe ijsvloer.
Wilt u iedere week het laatste nieuws, mooie verhalen en tips over Haarlem lezen? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief