Inrichting openbare ruimte ontwikkelzone Zuidwest
We gaan een ontwerp maken voor de openbare ruimte in ontwikkelzone Zuidwest. Dat betekent dat we vastleggen hoe de straten, pleinen en parken eruit komen te zien. Een aantal dingen ligt al vast in het masterplan, maar we willen dat het ontwerp zo goed mogelijk aansluit bij de wensen van de bewoners.
Wat u moet weten
- In ontwikkelzone Zuidwest komen ongeveer 1.500 nieuwe woningen. Ook komt er 30.000 tot 48.000 m2 aan andere invullingen in het gebied, zoals winkels, voorzieningen, werkgelegenheid en meer groen
- Het gebied wordt een levendige buurt met meer ruimte voor fietsers en voetgangers
- De gemeenteraad heeft een masterplan vastgesteld. Dit masterplan geeft de kaders aan voor de ontwikkelingen voor de hele zone. Het plan laat zien wat moet en wat kan. Zoals bouwhoogtes, posities van gebouwen en de opzet van de openbare ruimte
- We gaan nu een ontwerp maken voor de openbare ruimte. Dat betekent dat we meer in detail vastleggen hoe de straten, pleinen en parken eruit komen te zien
Meedenken en meedoen
We willen het ontwerp zo goed mogelijk laten aansluiten bij de wensen van de bewoners in dit gebied. U kon daarom tot en met 1 augustus 2025 uw ideeën, wensen en zorgen over de inrichting van de openbare ruimte met ons delen.
De reacties worden meegenomen in 2 ontwerpsessies:
- Woensdag 10 december 2025 van 19.30 tot 21.00 uur (Middengebied)
- Woensdag 14 januari 2026 van 19.30 tot 21.00 uur (Einsteinplantsoen)
In de ontwerpsessies gaan we met maximaal 30 bewoners per avond met elkaar in gesprek en samen werken aan het ontwerp voor de openbare ruimte. Aanmelden voor deze sessies kan via ontwikkelzonezuidwest@haarlem.nl.
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief van ontwikkelzone Zuidwest.
Planning
Planning
16 juni - 1 augustus 2025
online participatie
2 en 4 juli 2025
straatgesprekken
10 december 2025
ontwerpsessie
14 januari 2026
ontwerpsessie
1e kwartaal 2026
terugkoppeling voorlopig ontwerp
2e kwartaal 2026
inspraakperiode voorlopig ontwerp