Prehistorische vondst in de Hekslootpolder

Archeoloog onderzoekt de bodem in de Hekslootpolder

Bij graafwerk in de Hekslootpolder zijn resten uit de prehistorie gevonden. De vondst is bijzonder, omdat het laat zien dat in het gebied duizenden jaren geleden al mensen woonden.

De resten zijn gevonden tijdens werkzaamheden voor het aanleggen van een baggerdepot langs de Slaperdijkweg. Bij het afgraven van grond kwamen sporen van palen naar boven. Die wijzen erop dat er 1 of meerdere gebouwen hebben gestaan. 

Ook werden sporen van ronde greppels zichtbaar, waar vermoedelijk oogst of hooi werd bewaard. Er zijn ook scherven van aardewerk en natuursteen gevonden. Archeologen hebben alles vastgelegd en meegenomen voor verder onderzoek.

Werkzaamheden in de Hekslootpolder vanuit de lucht

Onderzoek naar de resten

De archeologen bekijken nu alle tekeningen, foto’s en grondmonsters. Zo onderzoeken ze hoe de gebouwen eruitzagen en welke planten en gewassen hier groeiden. De resultaten komen in een rapport dat binnen 2 jaar klaar is.

Archeologisch Museum Haarlem

Wilt u meer weten over archeologie in Haarlem? Bezoek dan het Archeologisch Museum Haarlem 

Wilt u iedere week het laatste nieuws, mooie verhalen en tips over Haarlem lezen? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief