Reageer nu op de Laadvisie

2 auto's aan een laadpaal.

Het college heeft de Laadvisie 2025-2035 vrijgegeven voor inspraak. Dit betekent dat u hierop kunt reageren. In de Laadvisie staat hoe we willen zorgen voor een betrouwbaar netwerk van laadpunten voor elektrische voertuigen van bewoners en bezoekers.

In de Laadvisie staan afspraken voor het opzetten van een goed laadnetwerk. De gemeente houdt zelf de regie, maar werkt daarbij samen met MRA-Elektrisch. Dit bureau helpt gemeenten en provincies met kennis en samenwerking. 

Toekomst

We spelen in op de groei van het aantal elektrische auto’s in de toekomst. We willen piekbelasting van het elektriciteitsnet voorkomen. Bijvoorbeeld door slim te laden, waarbij laadpalen vooral laden tijdens de daluren, en door gebruik te maken van data. Het laadnetwerk moet flexibel zijn, zodat er later kan worden ingespeeld op ontwikkelingen en nieuwe technologie.

Geef uw reactie

De belangrijkste uitgangspunten van de Laadvisie leest u op de projectpagina. Daar kunt u ook tot en met 3 oktober 2025 uw reactie op de conceptversie van de Laadvisie geven. Alle reacties worden verwerkt en daarna wordt de Laadvisie definitief gemaakt. In december 2025 neemt de gemeenteraad een definitief besluit over de Laadvisie.

Wilt u iedere week het laatste nieuws, mooie verhalen en tips over Haarlem lezen? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief