Herinrichting Gonnetbuurt en Ripperdapark

Bijgewerkt tot en met 18 november 2025
Status: Ontwerp

De Gonnetstraat, Claes van Ruyvenstraat en Phoenixstraat krijgen een nieuwe inrichting. In de Gonnetbuurt zijn 2 nieuwe woontorens gebouwd. We willen er nu een fijne buurt van maken om te wonen en te werken. In het Ripperdapark wordt op hetzelfde moment groot onderhoud uitgevoerd.

Geparkeerde auto's in de Gonnetstraat voor de herinrichting
Gonnetstraat

Wat u moet weten

  • In de hele Gonnetbuurt wordt ruimte vrijgemaakt voor meer groen, fietsparkeren en toegankelijke stoepen. Dit doen we door de rijwegen te versmallen en waar nodig eenrichtingsverkeer toe te passen
  • In het Ripperdapark wordt de bestrating vernieuwd
  • In de Gonnetbuurt en het Ripperdapark wordt een afvoersysteem (drainage) aangelegd om de hoeveelheid grondwater beter te kunnen beheersen
  • Er komt in het hele gebied energiezuinige led-verlichting
  • U kunt tot en met 11 januari 2026 uw reactie geven op het voorlopig ontwerp

Waarom we dit doen

De Gonnetbuurt verandert de komende tijd van een plek met veel bedrijven, naar een buurt waar het prettig wonen en werken is. Bij deze verandering hoort ook een andere inrichting van de straten. 

De straten zijn verouderd, er is weinig groen en we willen de straten klimaatbestendiger maken. Door de nieuwe inrichting van de openbare ruimte in de Gonnetbuurt, wordt het een fijne buurt om te wonen en werken.

In de Gonnetbuurt zijn de grondwaterstanden hoog. Dit is niet goed voor de meeste bomen en bestrating en kan voor overlast zorgen. Daarom nemen we maatregelen om dit te verbeteren. 

Het Ripperdapark heeft een monumentaal karakter en is daarom een belangrijk onderdeel van het project. De stoepen en de rijbaan van het Ripperdapark knappen we op met respect voor de klassieke uitstraling. 

Wat hieraan vooraf ging

Na de zomervakantie van 2024 zijn we begonnen met het ontwerp voor de herinrichting. Op 5 maart 2025 was er een inloopbijeenkomst waar het schetsontwerp is gepresenteerd en besproken met omwonenden en ondernemers. 

Op basis van de reacties uit de inloopbijeenkomst en resultaten van het onderzoek naar eenrichtingsverkeer is het schetsontwerp uitgewerkt naar een voorlopig ontwerp. Op 30 september 2025 heeft het college van B en W het voorlopig ontwerp vrijgegeven voor inspraak. Op 13 november 2025 is het voorlopig ontwerp besproken in de commissie Beheer. Meteen daarna is de inspraakperiode begonnen.

Meedenken en meedoen

U kunt van 14 november 2025 tot en met 11 januari 2026 uw reactie geven op het voorlopig ontwerp voor de Gonnetbuurt en het Ripperdapark. Via de knop hieronder komt u op een pagina waar u het voorlopig ontwerp kunt bekijken, een samenvatting van het ontwerp kunt lezen en uw reactie kunt geven.

Geef uw reactie

Inloopbijeenkomst

Op 26 november 2025 is er een inloopbijeenkomst in Oceans, Gonnetstraat 26. Daar kunt u het voorlopig ontwerp bekijken en erop reageren.

Planning

Planning

28 november 2024

Voltooid

vaststelling startnotitie door gemeenteraad

Voltooid

oktober 2024 - maart 2025

Voltooid

maken schetsontwerp

Voltooid

5 maart 2025

Voltooid

inloopbijeenkomst schetsontwerp

Voltooid

30 september 2025

Voltooid

collegebesluit vrijgeven voor inspraak voorlopig ontwerp

Voltooid

13 november 2025

Voltooid

bespreking voorlopig ontwerp in commissie Beheer

Voltooid

14 november 2025 - 11 januari 2026

Actief

inspraakperiode voorlopig ontwerp

Actief

26 november 2025

Todo

inloopbijeenkomst voorlopig ontwerp

Todo

september 2026

Todo

vaststelling definitief ontwerp door gemeenteraad

Todo

eind 2027

Todo

start uitvoering herinrichting

Todo

Contact

Remco Clemens, procesmanager
14 023
projecten@haarlem.nl

Met wie we samenwerken