Wijk aan Zet

Bijgewerkt tot en met 2 december 2024
Status: Voorbereiding

Bij Wijk aan Zet leveren bewoners zelf plannen voor hun buurt aan. Alle bewoners van die buurt beslissen daarna welke plannen geld krijgen om uitgevoerd te worden. We wijzen elk jaar 1 of 2 stadsdelen aan waar Wijk aan Zet wordt ingezet. Ook bepalen we voor welke thema’s plannen kunnen worden ingediend. In 2025 zijn Haarlem Oost en Haarlem Noord aan zet.

Elly en haar hond
Foto door Jurriaan Hoefsmit

Wat u moet weten

  • Voor Haarlem Oost is € 75.000 beschikbaar: Amsterdamse Buurten/Slachthuisbuurt € 40.000, Parkwijk/Zuiderpolder/Penningsveer € 25.000 en Scheepmakerskwartier/Sportheldenbuurt € 10.000
  • Voor 4 wijken in Haarlem Noord is € 120.000 beschikbaar: Indischewijk € 30.000, Te Zaanenkwartier € 30.000, Ter Kleefkwartier € 30.000 en Transvaalwijk € 30.000. In 2026 komt Wijk aan Zet naar Delftwijk, Vogelenwijk, Vondelkwartier en Spaarndam
  • Iedereen kan een plan voor de buurt inleveren of liken: buren, wijkbewoners, kinderen, schoolklassen, jongeren, straatbewoners, vriendenclubjes: iedereen met een goed idee voor de buurt mag meedoen
  • Voor een plan kunt u minimaal € 3.000 en maximaal het bedrag aanvragen wat voor de wijk beschikbaar is
  • Plannen met meer dan 50 likes worden door ons gecontroleerd op uitvoerbaarheid. We kijken daarbij naar de spelregels, kosten, wetten, maatschappelijk belang en of het plan realistisch is
  • Plannen die realistisch en uitvoerbaar zijn gaan door naar de stemronde
  • In de stemronde kunnen bewoners van de wijk het beschikbare bedrag verdelen over de plannen van hun keuze
  • Elke bewoner van 16 jaar en ouder ontvangt daarvoor een persoonlijke stemcode thuis
  • De plannen die door de bewoners worden gekozen moeten binnen een jaar na de uitslag worden uitgevoerd

Thema’s plannen Oost

  • Nieuwe buren (activiteiten en plannen waardoor oude en nieuwe bewoners elkaar leren kennen en waarderen)
  • Nieuwe talenten (plekken en activiteiten waarmee jongeren zich kunnen ontplooien)
  • Gezond in Oost (plannen om lekker te bewegen en gezond te eten in Haarlem Oost)

Meedenken en meedoen

In 2025 wordt Wijk aan Zet ingezet in de stadsdelen Oost en Noord. Vanaf half februari 2025 kunnen plannen voor Haarlem Oost worden ingediend op de speciale plannenwebsite. De planning voor Haarlem Noord wordt midden 2025 bekendgemaakt. 

Tussen 13 en 16 mei 2025 kunnen inwoners van Haarlem Oost van 16 jaar en ouder stemmen op de plannen voor Oost. Eind mei 2025 maken we bekend welke plannen door de bewoners zijn gekozen. De plannen worden binnen een jaar uitgevoerd. U kunt in 2025 op de website van Oost aan Zet zien om welke plannen het gaat. 

Op de hoogte blijven? Oost aan Zet heeft een nieuwsbrief. U kunt zich op deze nieuwsbrief abonneren via Nieuwsbrief Oost aan Zet.

Planning - Oost aan Zet

Planning

januari 2025

Todo
Todo

website live

half februari 2025

Todo
Todo

inleveren plannen

half maart 2025

Todo
Todo

check haalbaarheid plannen

half mei 2025

Todo
Todo

stemmen

eind mei 2025

Todo
Todo

winnende plannen bekend

juni 2025

Todo
Todo

winnaars ontvangen geldbedrag

2025 en 2026

Todo
Todo

plannen worden uitgevoerd

Contact

Marten Reinstra, projectleider Wijk aan Zet
14 023
oostaanzet@haarlem.nl